Měření geometrie


úvodní » Služby » Měření geometrie


Co je to geometrie kol?

Geometrie kol neboli geometrie náprav vozidla je vzájemné seřízení kol v závislosti na ose jízdy tak, aby byla kola s pneumatikami nakloněna k vozovce pod správným úhlem. To se zajistí seřízením obou náprav a zajištěním správné sbíhavosti a náklonu.

Proč zajistit správnou geometrii?

Je několik důvodů, proč zajistit správnou geometrii kol.

  • Ušetříte peníze - v případě správné geometrie kol se totiž pneumatiky opotřebovávají stejnoměrně po celé své šíři. Díky tomu je tak zaručena maximální doba použitelnosti vašich pneumatik. V případě špatné geometrie byste pneumatiky museli kupovat častěji a ušetříte také na palivu, jelikož správná geometrie kol zajišťuje i menší valivý odpor.
  • Lepší jízdní vlastnosti vozu - při správné geometrii a tím pádem stejnoměrného opotřebovávíní pneumatik jsou zaručeny nezhoršené jízdní vlastnosti. V opačném případě totiž automobil ztrácí svoji přirozenou stabilitu a tím i zhoršenou ovladatelnost.
  • Bezpečnost - od nerovnoměrně opotřebovaných pneumatik a tím i zhoršených jízdních vlastností se může odvíjet i bezpečnost vás a vašich blízkých. Proto neriskujte a nechte si u nás geometrii profesionálně zkontrolovat.

Kdy si zajistit seřízení geometrie?

Seřízení geometrie byste si měli zajistit nejlépe s každou výměnou pneumatik nebo při silnějším nárazu na spodní část vozu. V závislosti na těchto aspektech může vždy vzniknout nerovnoměrnost v seřízení. Pokud budete dodržovat tato pravidla, určitě se vám nestane, že by jízda vašeho vozu byla ovlivněná špatnou geometrií. Existuje ovšem pár poznatků, podle kterých poznáte špatnou geometrii i sami. Mezi tyto aspekty patří:

  • opticky zřetelné nerovnoměrné opotřebení pneumatik
  • tendence vozu se stáčet za jízdy k jedné straně 
  • vibrace volantu za jízdy

Proto neváhejte a zajistěte si u nás také seřízení geometrie kol.

Přezouvání kol a Diagnostika
Měření geometrie HUNTER

© Všechna práva vyhrazena www.acs-rokycany.cz - Autocentrum Rokycany - autoservis Rokycany

dodavatel webových prezentací Rokycany